Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Antrenör Eğitim sertifika programı

Kademe (6-9 Yaş) ve 2. Kademe (6-13 yaş) eğitimleri Kayseri’de devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyon (TFF) ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, ilgili futbol kurslarını yürütecek antrenör ve öğretmenlerin, çocuk futbolu alanında güncel bilgiler dahilinde uzmanlaşması amacıyla TFF tarafından düzenlenen eğitim programına Kayseri’de 37 kursiyer katılıyor.

İçeriğini TFF’nin oluşturduğu eğitimde, 3 gün sürecek pratik uygulamalara yönelik çalışmalar Türkiye Futbol Federasyonu Eğitim Dairesi’nden Antrenör Eğitimcisi Selman Coşkun tarafından veriliyor. Teorik bilgileri içeren çalışmalar e-öğrenme portalı üzerinden katılımcılara sunuluyor. Eğitimlere katılmayan; TFF antrenörlük belgelerine (UEFA A, UEFA B, TFF Grassroots C ve TFF Grassroots Liderlik) sahip antrenörler ve öğretmenler ile Spor Yüksek Öğrenimi veren kurumlardan mezun olanlar, Temmuz 2017’den itibaren Halk Eğitim Futbol Kursu açma yetkisi alamayacaklar. Aynı eğitim programı dahilinde TFF’den aldıkları geçerli bir belgeye sahip olanlar (UEFA A, UEFA B, TFF Grassroots C) Halk Eğitim Futbol Kursları Spor Eğitmeni Futbol Sertifika Programı 2. Kademe (6 – 13 yaş), Spor Yüksek Öğrenimi veren diğer kurumlardan mezun olanlar ile TFF Grassroots Liderlik Belgesine sahip olanlar Kademe (6 – 9 yaş) belgesine sahip olacaklar.

Selman Coşkun nezaretinde üç gün sürecek olan kursa katılan 37 kursiyere saha bilgileri teorik olarak Vali Muammer Güler Stadı’nda veriliyor.

Bir önceki yazımız olan Hiçyılmaz: “Türkiye 2017’de atılım yapacak” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri