Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Öztürk ve Meclis Üyeleri çalışmaları inceledi

Meclis Üyeleri ile birlikte ilçede devam eden mezarlık düzenleme çalışmalarını, park ve mesire alanı yapım çalışmalarını, yol bakım ve parke döşeme çalışmalarını inceleyen Başkan Öztürk, yeni terminal yapılması planlanan bölgeyi gezdi.

Yahyalı’ ya hakim bir bölgeden meclis üyeleri ile birlikte ilçeyi izleyen Başkan Öztürk, burada yaptığı açıklamada ilçenin değişimi için önemli kararlarının altına imza atan meclis üyelerine teşekkür etti. Başkan Öztürk, “Yapılan hizmetleri yerinde görmek için, yapacağımız projelere karar vermek için meclis üyelerimiz ile birlikte ilçe turuna çıktık. Gerçekten Yahyalı’ ya Keşfedilmemiş Cennet dediğimiz kadar var. Meclis üyelerimiz ile birlikte ilçemizi kuş bakışı görebileceğimiz bir noktada, etkili ve isabetli kararlar verebilmek için ufuk turu yapıyoruz. İlçemizin nakış nakış işlenmesinde meclis üyelerimizin imzaları var. Büyüklerimizin dediği gibi, ‘Tek taşla duvar olmaz.’ Bunda meclis üyelerimizin ve çalışan personelimizin emekleri, alın terleri var. dedi.

Konuşmasında, 2017 yılında ilçe yapılması planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulunan Öztürk 75 yataklı devlet hastanemizin onayı Kalkınma Bakanlığı’ndan çıktı. Şuanda proje ihalesi için gün bekliyoruz. 2017 yılı projelerimiz arasında yer alan yeni terminalimizi, Yenice Mahallesi Çat Mevkii’nde yani ilçemizin çıkışında yapacağız. Esnaflarımız bu konuda biraz istekli değil. Ama şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu önlemek adına, buranın ilk önce alt yapısını sonra da üst yapısını tamamlayarak terminalimizi buraya taşıyacağız. İlçemiz Fevziçakmak ve Camikebir Mahalleleri’nin sınırları içinde yer alan, kentsel dönüşüm ilan ettiğimiz bölgeye, TOKİ tarafından 186 konutluk bir proje hazırlandı. Konut projesinin ihalesi 10 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Tabi TOKİ konutları oraya yapılırken ikinci bir alternatif bölge aramak durumundayız. Yenice Mahallesi’ndeki bu bölgeyi de yerinde görme fırsatımız oldu. Buraları da konut yapımına çok müsait yerler. İnşaallah bu bölgeyi de değerlendirmek istiyoruz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kayserispor, Welliton’un gol attığı 9 maçtan sadece 1 tanesini kaybetti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri