Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Büyükşehir’den ‘Unutulan Zafer Kut’ül-Amare’ semineri

Armağan, Türk tarihinin unutulan zaferlerinden Kut’ül Amare’yi anlattı.

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen söyleşiye Tarihçi-Yazar Mustafa Armağan katıldı.

‘Unutulan Zafer Kut’ül Amare’ konulu söyleşide birinci dünya savaşında Kut’ül Amare kadar kesin bir zaferimiz olmadığını vurgulayan Mustafa Armağan, “İngiliz ordusu on binlerce ölü verdi. 13 bin 500 askeri kalmıştı. Beşi general 467 subayı vardı. Dünyanın o dönemdeki en büyük devletinin ordusu battı, bitti, yok oldu denilen Osmanlı’ya teslim oldu. Bu şeref tablosu 101 yıl önce yaşandı” dedi.

Mustafa Armağan, konuşmasında Kut’ül Amare’de büyük kahramanlıklar göstermiş olan bugünkü Zincidere Komando Tugayı’nın nüvesini teşkil eden ve Kasap Alayı olarak da bilinen 44’üncü alaydan da bahsetti. Armağan, “Kayseri Kut’ül Amare’nin kahraman evlatlarından bir kısmını bağrından çıkarmış bir şehirdir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İl Sağlık Müdürü Kılıç, Bünyan, Sarız ve Pınarbaşı İlçelerini Ziyaret Etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri