Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği Eğitimini Alan 27 Kursiyere Sertifikaları Verildi

Eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları verildi.

Eğitim ile ilgili olarak bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, Eğitmenlerimiz Dr. Fatma Hasdıraz İlhan, Dr. Fatma Gündoğan, Dr. Pınar Yaman, Dr. Fatih Karahan, Hemş. Ayşe Dağlı, Prm. Zeynep Benli, Prm. İslam Köseoğlu tarafından eğitimler verildi. Eğitime ilimizden 10, Nevşehir ilinden 5, Niğde ilinden 7, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliğinden 5 katılımcı olmak üzere toplamda 27 personele Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği Eğitimi verilmiştir. Eğitim boyunca katılımcılara EKG okuma ve yorumlama, İleri Havayolu Açma Teknikleri, Acil Olgularda Temel Yaşam Desteği, Algoritmalar konusunda Sağlık Bakanlığı tarafından öngörülen doğrultuda bilgiler verilmiştir dedi.

Dr. Kılıç, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü eğitim salonunda gerçekleştirilen 4 günlük teorik ve uygulamalı eğitimin ardından son gün yazılı ve uygulamalı sınavlarla eğitim sona ermiştir. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgeleri verilerek kapanış yapıldı diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Büyükşehir Belediyesi anaokulları için hazırlanan çevreci kitapların dağıtımına başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri