Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KTO, Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde stant açtı

ATO Congresium’da gerçekleştirilen zirvenin açılışında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ankara Valisi Ercan Topaca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve çok sayıda davetli yer aldı. Zirve’nin açılış törenine Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz katıldı.

ATO Congresium’da gerçekleştirilen zirve kapsamında, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, ATO Başkanı Gürsel Baran ve diğer protokol üyeleri Kayseri Ticaret Odası standını ziyaret etti.

Stantta misafirlerine Kayseri Pastırması ikram eden Başkan Hiçyılmaz, KTO standında katılımcılara Kayseri Pastırması, Kayseri Sucuğu ve Kayseri Mantısı ikramında bulunulduğunu belirterek Kayseri’nin 10 üründe coğrafi işarete sahip olduğunu vurguladı.

Hiçyılmaz, “Buradaki amaç hangi ürünün hangi yöreyle özdeşleşmiş olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmak ve tüm ürünlerimizin kamuoyu tarafından daha çok benimsenmesi ve satın alınmasını sağlamaktır. Bizler de Kayseri yöremizin ürünlerinin tanıtımı için buradayız. Bu kapsamda bu faaliyetleri önemsiyoruz ve her sene de bu organizasyonda yer alacağız şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan ERÜ Hastanelerine Hayırsever Desteği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri