Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Melikgazi’de Ramazan boyunca zabıta denetimleri devam edecek

İlçe sınırları içerisinde yer alan iş yerlerinin ruhsat, iş yeri açma, çalışanların sağlık karnesi gibi işlemlerin bilgisayarla takip edildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Ramazan ayı münasebeti ile özelikle denetim ve halk sağlığı birimlerinde izinleri kaldırdık. Zabıta ve Çevre Korume ve Kontrol Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerince ilçe sınırları içerisinde yer alan işyerleri sürekli olarak denetlenmektedir. Aynı zamanda işyerlerini mesleki oda ve dernek yetkililerince denetlenmektir. Örneğin Fırıncılar Odasınca Fırınlar, Lokantacılar ve Pastacılar Odasınca lokanta ve pastaneler denetlenmektedir. Ramazan ayı ile birlikte bu mübarek ayın bereketine gölge düşürmek ve istismar etmek isteyenlere fırsat verilmeyecektir. Bu neden ile çok yönlü ve çok amaçlı denetimlerimiz sıklaştırılmış olup tüm hızı ile devam etmektedir” dedi.

Açıkta, araç arkasında, dükkân önünde tatlı, pasta, ekmek gibi satışların kesinlikle yasak olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, çok yönlü ve sürekli olarak yapılan denetimlerde özellikle etiket bulundurma zorunluluğu ve son kullanma tarihleri konusunda titizlik gösterildiğini, esnafında bu durumdan memnun olduğunu ve bu sayede art niyetlilere imkân tanınmadığını kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, huzurlu ve sağlıklı bir ramazan ayı için belediyenin tüm imkânların seferber edildiğini ve Hemşerilerine huzurlu ve sağlıklı ramazan ayları temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Otomobil takla attı: 3 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri