Kayseri Haberleri, Kayseri Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Kamçı, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizi temsil etmektedir”

Açıklamasında, Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi kapsamında her yılın 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmektedir ifadesinde bulunan Vali Süleyman Kamçı, Muhtarlık, bölgedeki halkın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmaktadır dedi.

Vali Kamçı, Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.

Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunar, ilimizde görev yapan bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutlarım diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan PKK sempatizanı Bylock’çu adliyeye sevk edildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri